• Home
  • DLA TYCH CO SIĘ WSPINAJĄ I INSTRUKTORA NIE POTRZEBUJĄ

DLA TYCH CO SIĘ WSPINAJĄ I INSTRUKTORA NIE POTRZEBUJĄ

Możliwości wspinania.

Na ścianie wspinaczkowej wspinać się można:

  • z asekuracją dolną (gęsta sieć wiszących na stałe ekspresów + 25 stanowisk);
  • z asekuracją górną sposobem na wędkę (17 stanowisk);
  • trawersując wzdłuż ściany (są ułożone trasy);

Do dyspozycji użytkowników jest również campus, chwytotablica oraz stanowisko ćwiczebne.
Pochylnia jest więc miejscem, gdzie powspina się każdy, mniej lub bardziej zaawansowany wspinacz, dziecko lub dorosły.
Szczegółowe zasady korzystania z obiektu w odniesieniu do możliwości wspinania określa rozdział 2 regulaminu hali wspinaczkowej Pochylnia.

Kiedy najlepiej w spokoju można się wspinać?

W poniedziałki, środy i czwartki od godziny 17.00. Z reguły najmniej osób jest w niedziele od 9.00 do 11.00 oraz w piątki, soboty i niedziele po godzinie 18.00. W weekendy do godziny 18.00 organizujemy imprezy urodzinowe i należy się liczyć z tym, że jest głośno. W czasie tym część dróg wspinaczkowych jest zajęta przez dzieci.

Drogi wspinaczkowe.

Na 307 m2 powierzchni imitującej skalne piaskowcowe tarcie wytyczono ponad 150 dróg wspinaczkowych o różnych stopniach trudności, różnym kącie nachylenia – od formacji połogich do przewieszonych oraz logicznie oznaczonych określonym kolorem chwytów. Wszystkie z nich opisane są na tabliczkach umieszczonych na ścianie. U podstawy ściany znajdują się również stanowiska dla asekurantów.

Sprzęt wspinaczkowy.

Na hali używamy ten sam rodzaj sprzętu, który mamy w sprzedaży. Sprzęt, więc możesz wypożyczyć, wypróbować i kupić na miejscu. Pomożemy z doborem tego, co potrzebujesz, zaś za każde wydane na ten cel 150 zł otrzymasz wejście gratis. Planując „większe zakupy” – zapytaj o ofertę (to nic nie kosztuje).

Magnezja.

Na hali obowiązuje zakaz używania magnezji sypkiej. Inne formy magnezji (w kulce, w płynie) można stosować i kupić na miejscu. Magnezję w kulce można również wypożyczyć.

Buty.

Na hali wspinamy się i przebywamy w czystym obuwiu zmiennym lub w skarpetach. Nie posiadamy i nie wypożyczamy butów wspinaczkowych, natomiast jest możliwość wypożyczenia obuwia sportowego (halówki) w którym można się wspinać.

Wspinaczkowa samopomoc.

Jeśli się wspinasz a nie zawsze masz z kim – przyjdź, podaj nam swoje imię i nr telefonu. Informacja ta zostanie przekazana innemu wspinaczowi, który ma ten sam problem. Jak możemy – pomożemy.

HALA WSPINACZKOWA | POCHYLNIA58-521 Jeżów Sudecki
ul. Polna 30