• Home
  • DLA TYCH CO SIĘ WSPINAJĄ I INSTRUKTORA NIE POTRZEBUJĄ

DLA TYCH CO SIĘ WSPINAJĄ I INSTRUKTORA NIE POTRZEBUJĄ

Możliwości wspinania.

Na ścianie wspinaczkowej wspinać się można:

  • z asekuracją dolną (gęsta sieć wiszących na stałe ekspresów + 25 stanowisk);
  • z asekuracją górną sposobem na wędkę (17 stanowisk);
  • trawersując wzdłuż ściany (są ułożone trasy);

Do dyspozycji użytkowników jest również campus, chwytotablica, drążek wielofunkcyjny, kule oraz stanowiska ćwiczebne.
Pochylnia jest więc miejscem, gdzie powspina się każdy, mniej lub bardziej zaawansowany wspinacz, dziecko lub dorosły.
Szczegółowe zasady korzystania z obiektu w odniesieniu do możliwości wspinania określa rozdział 2 regulaminu hali wspinaczkowej Pochylnia.

Kiedy najlepiej w spokoju można się wspinać?

W poniedziałki, środy i czwartki od godziny 17.00. Z reguły najmniej osób jest w niedziele od 9.00 do 11.00 oraz w piątki, soboty i niedziele po godzinie 18.00. W weekendy do godziny 18.00 organizujemy imprezy urodzinowe i należy się liczyć z tym, że jest głośno. W czasie tym część dróg wspinaczkowych jest zajęta przez dzieci (mają również pierwszeństwo na wszystkich drogach, po których chcą się wspinać). Ponadto pozostała część dróg jest również wyłączona z użytku (głównie ze względu na huśtawkę).

Drogi wspinaczkowe.

Na 307 m2 powierzchni imitującej skalne piaskowcowe tarcie wytyczono ponad 150 dróg wspinaczkowych o różnych stopniach trudności, różnym kącie nachylenia – od formacji połogich do przewieszonych oraz logicznie oznaczonych określonym kolorem chwytów. Wszystkie z nich opisane są na tabliczkach umieszczonych na ścianie. U podstawy ściany znajdują się również stanowiska dla asekurantów.

Sprzęt wspinaczkowy.

Na hali używamy ten sam rodzaj sprzętu, który mamy w sprzedaży. Sprzęt, więc możesz wypożyczyć, wypróbować i kupić na miejscu. Pomożemy z doborem tego, co potrzebujesz, zaś za każde wydane na ten cel 150 zł otrzymasz wejście gratis. Planując „większe zakupy” – zapytaj o ofertę (to nic nie kosztuje).

Magnezja.

Na hali obowiązuje zakaz używania magnezji sypkiej. Inne formy magnezji (w kulce, w płynie) można stosować i kupić na miejscu. Magnezję w kulce można również wypożyczyć.

Buty.

Na hali wspinamy się i przebywamy w czystym obuwiu zmiennym lub w skarpetach. Nie posiadamy i nie wypożyczamy butów wspinaczkowych, natomiast jest możliwość wypożyczenia obuwia sportowego (halówki) w którym można się wspinać.

Wspinaczkowa samopomoc.

Jeśli się wspinasz a nie zawsze masz z kim – przyjdź, podaj nam swoje imię i nr telefonu. Informacja ta zostanie przekazana innemu wspinaczowi, który ma ten sam problem. Jak możemy – pomożemy.

HALA WSPINACZKOWA | POCHYLNIA58-521 Jeżów Sudecki
ul. Polna 30