• Home
  • KILKA SŁÓW O POCHYLNI

KILKA SŁÓW O POCHYLNI

To miejsce dedykowane wspinaczce z liną. Na powierzchni imitującej skalne piaskowcowe tarcie wytyczono ponad 150 dróg wspinaczkowych 
3 na str o różnych stopniach trudności, różnym kącie nachylenia – od formacji połogich do przewieszonych oraz logicznie oznaczonych określonym kolorem chwytów.
Pochylnia jest więc miejscem, gdzie powspina się każdy, mniej lub bardziej zaawansowany wspinacz, dziecko lub dorosły. Oczywiście, poza wspinaniem na wędkę, można „atakować” drogi „z asekuracją dolną, czemu sprzyja gęsta sieć wiszących na stałe ekspresów (szczegóły pod zakładką „Oferta” → „Osoby indywidualne”). Użytkownicy mogą wypożyczyć lub kupić na miejscu kompletny sprzęt wspinaczkowy tj.: uprząż, przyrząd asekuracyjny wraz z karabinkiem, linę dynamiczną oraz magnezję płynną.

„Pochylnia” została wybudowana od podstaw w wolno stojącym budynku. Idea wybudowania tego typu komercyjnej ściany wspinaczkowej została zaczerpnięta z rozwiązań funkcjonujących w Czechach.
Podłoże hali zostało wyłożone pianką polietylenową, na której to położono wykładzinę. Jest więc miękko i ciepło. Do dyspozycji użytkowników jest również sala z kominkiem, gdzie można znaleźć chwilę wytchnienia.
Całe przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków prywatnych, bez korzystania ze środków publicznych w tym jakichkolwiek dotacji unijnych.

HALA WSPINACZKOWA | POCHYLNIA58-521 Jeżów Sudecki
ul. Polna 30