• Home
  • DLA TYCH CO SIĘ WSPINAJĄ I INSTRUKTORA NIE POTRZEBUJĄ

DLA TYCH CO SIĘ WSPINAJĄ I INSTRUKTORA NIE POTRZEBUJĄ

Możliwości wspinania.

Na ścianie wspinaczkowej wspinać się można:

  • z asekuracją dolną (gęsta sieć wiszących na stałe ekspresów + 25 stanowisk);
  • z asekuracją górną sposobem na wędkę (17 stanowisk);
  • trawersując wzdłuż ściany (są ułożone trasy);

Do dyspozycji użytkowników jest również campus, chwytotablica, drążek wielofunkcyjny, kule oraz stanowiska ćwiczebne.
Pochylnia jest więc miejscem, gdzie powspina się każdy, mniej lub bardziej zaawansowany wspinacz, dziecko lub dorosły.
Szczegółowe zasady korzystania z obiektu w odniesieniu do możliwości wspinania określa rozdział 2 regulaminu hali wspinaczkowej Pochylnia.
Uwaga – osoby, które już wspinają się „na wędkę”, czyniąc to w sposób prawidłowy, mogą nauczyć się wspinaczki z asekuracją dolną bez ponoszenia dodatkowych opłat z tym związanych.

Nie mamy.

1) Urządzeń do autoasekuracji typu TRUBLUE (proszę nie mylić z automatycznymi przyrządami do asekuracji np. GRIGRI, które można u nas wypożyczać). Osobą odpowiedzialną za bezpieczeństwo wspinającego się jest i będzie zawsze jego asekurant.
2) Boulderowni.

Kiedy najlepiej w spokoju można się wspinać?

W poniedziałki, środy, czwartki i piątki od godziny 17.00. Z reguły najmniej osób jest w niedziele od 9.00 do 11.00 oraz w piątki, soboty i niedziele po godzinie 18.00.

Drogi wspinaczkowe.

Na 307 m2 powierzchni imitującej skalne piaskowcowe tarcie wytyczono ponad 150 dróg wspinaczkowych o różnych stopniach trudności, różnym kącie nachylenia – od formacji połogich do przewieszonych oraz logicznie oznaczonych określonym kolorem chwytów. Wszystkie z nich opisane są na tabliczkach umieszczonych na ścianie. U podstawy ściany znajdują się również stanowiska dla asekurantów.

Sprzęt wspinaczkowy.

Na hali używamy ten sam rodzaj sprzętu, który mamy w sprzedaży. Sprzęt, więc możesz wypożyczyć, wypróbować i kupić na miejscu. Pomożemy z doborem tego, co potrzebujesz. Planując „większe zakupy” – zapytaj o ofertę (to nic nie kosztuje).

Magnezja.

Na hali można stosować tylko magnezję w płynie przed rozpoczęciem wspinania. Obowiązuje zakaz używania magnezji płynnej wisząc na linie w trakcie wspinania. Nie używamy magnezji sypkiej. Magnezję w płynie można kupić na miejscu.

Buty.

Na hali wspinamy się i przebywamy w czystym obuwiu zmiennym lub w skarpetach. Nie posiadamy i nie wypożyczamy butów wspinaczkowych, natomiast jest możliwość wypożyczenia obuwia sportowego (halówki lub buty do wody) w którym można się wspinać.

Wspinaczkowa samopomoc.

Jeśli się wspinasz a nie zawsze masz z kim – przyjdź, podaj nam swoje imię i nr telefonu. Informacja ta zostanie przekazana innemu wspinaczowi, który ma ten sam problem. Jak możemy – pomożemy.

HALA WSPINACZKOWA | POCHYLNIA58-521 Jeżów Sudecki
ul. Polna 30